10 grudnia 2017r.

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Zakończyło się Jerycho Różańcowe Mszą Św. o godz. 17.00, IV częścią Różańca i Apelem Maryjnym z oddaniem Rodzin naszej Parafii Matce Bożej. Dziękujemy naszym rodakom kapłanom, zakonnikom i siostrom za uczestnictwo w modlitwie za powołanych i o powołania – przyjechało 13 kapłanów i sióstr zakonnych. Dziękujemy Kapłanom, Siostrom Zakonnym i Grupom Modlitewnym, Chórowi, Akcji Katolickiej, Caritasowi, Rodzinom Nazaretańskim, Grupie Biblijnej, Ojca Pio, Domowemu Kościołowi, Kolumbom, Oazie, Liturgicznej Służbie Ołtarza, ZHR dziękujemy za prowadzenie adoracji a wszystkim za liczne uczestnictwo w wieczornym, nocnym i popołudniowym Jerychu Różańcowym. Przypomnijmy słowa św. Jana Pawła II: „Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby... Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec! Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie”. Odpowiadamy dziś właśnie na to pragnienie Papieża.
  2. Różaniec dzisiejszy wprowadzi nas w Rekolekcje Adwentowe, które zaczynają się za tydzień. Poprowadzi je ks. Prof. Dr hab. Wiesław Przygoda z KUL. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotce. W niedziele program bez zmian. Młodzież ma naukę o 11.30, dzieci z rodzicami o 12.45. Msza dla młodzieży poza szkolnej i młodych małżeństw o godz. 17.00. Do chorych udamy się 20 XII w środę proszę zgłaszać adresy chorych. Już dziś módlmy się za rekolekcjonistę i dobre przeżycie Adwentu.
  3. Poświęcone Opłatki możemy nabywać i dziś w kaplicy przed kościołem – ofiary przeznaczone na Dom Zakonny naszych Sióstr. Od przyszłej niedzieli do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, będą tez albumu książkowe.
  4. Codziennie Roraty o 6.00 i o 17.30 dla dzieci.
  5. Jutro spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy Św. wieczornej.
  6. We wtorek, 12 XII nastąpi odbiór i uroczyste oddanie po remoncie dróg: Kard. Wyszyńskiego, Ks. Packa, Słowackiego na odcinku mostu na Zwolence i ul. Targowej. Samorząd zaprasza na tę okoliczność na godz. 12.00 we wtorek na skrzyżowanie Kard. Wyszyńskiego i Słowackiego – będzie występ Orkiestry Dętej. Dziękujemy Samorządowi Miasta i Powiatu i wykonawcom dobrej pracy.
  7. W sobotę, 16 XII spotkanie popielgrzymkowe II Grupy Fatimskiej zaczynamy od Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.
  8. Adwentowy Dzień Skupienia dla Nauczycieli i Wychowawców w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w Radomiu w Seminarium Duchownym. Prowadzenie ks. Bp Piotr Turzyński.
  9. W I Dzień Świąt Bożego Narodzenia o 11.30 będzie Msza Św. w intencji małżeństw, które obchodzą swoje jubileusze małżeńskie. Prosimy zgłaszać te rodziny.
  10. Każdy może zrobić wigilijną paczkę dla najbardziej potrzebujących dzieci. Serca z imieniem dziecka zabieramy z choinki.
  11. Spotkanie organizacyjne związane z wyjazdem w ferie na Słowację na narty organizowanym przez MPKS jutro, 11 XII o godz. 19.00 w Centrum Regionalnym. Obecność obowiązkowa.
  12. Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.