15 października 2017r.

XXVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Za wszystkie ofiary złożone dziś na Świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Za tydzień Niedziela Misyjna – słowo Boże będą głosiły misjonarki z Konga Siostry Służki NMP Niepokalanej. Taca na misje. W tygodniu misyjnym Siostry będą mieć katechezy w szkołach. Podobnie jak w latach poprzednich ogłaszamy dla uczniów szkół średnich i gimnazjalnych na rzecz misji zbiórkę środków chemicznych a dla uczniów szkół podstawowych zbiórkę przyborów szkolnych. Prosimy dyrekcje, katechetów i nauczycieli o zachęcenie wychowanków do ofiarowania darów.
  3. Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora Msza Św. w intencji Emerytów, Rencistów i Inwalidów będzie odprawiona w czwartek, 19 X o godz. 10.00.
  4. Zboże na Seminarium przywieźli Sołtysi od rolników Mierziączki, Helenówki, Paciorkowej Woli Nowej, Zielonki Nowej i Zielonki Starej, Strykowic Błotnych i Niwek oraz ze Strykowic Górnych pan Paweł Włoch, z Józefowa Kazimierz Szewczyk i Cezary Pionka i z Jedlanki p. Lenartowicz. Dziękujemy Sołtysom i tym co przywozili zboże oraz wszystkim ofiarodawcom.
  5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok i na wypominki: jednorazowe piszemy sami, blankiety są na gablotach i bocznych ołtarzach. Wypominki jednorazowe - ofiara dobrowolna, roczne bez zmiany - 40 zł. Msza Św. po 50 zł.
  6. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom a także Związkowi Harcerstwa Rzeczpospolitej, którzy w ubiegłą niedzielę z oddaniem kwestowali na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano 2356,88 PLN.
  7. Podajemy datę komunii w 2019 roku: będzie w drugą niedzielę maja, tj. 12 V: Publiczna Szkoła Podstawowa Zwoleń kl. III a, b, c i PSP Paciorkowa Wola kl. III. A w 2018 r.: 06 V: PSP Zwoleń kl. III g, d i PSP Paciorkowa Wola kl. III; 13 V PSP Zwoleń kl. III f, c, e; 20 V: PSP Zwoleń kl. III b, h, a.
  8. Wczoraj szczęśliwie z Fatimy wróciła druga grupa pielgrzymów. Dziękujemy ks. Krzysztofowi i Henrykowi za opiekę duchową. Trzecia grupa wyjeżdża we wtorek o godz. 9.00.
  9. Z racji Patronalnego Święta jeszcze raz składamy najlepsze życzenia Nauczycielom, Służbie Zdrowia, Emerytom, Rencistów oraz wszystkim solenizantom tego tygodnia.