18 lutego 2018r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś rozpoczyna się w naszej Parafii Nawiedzenie Rodzin przez Matkę Bożą w Znaku Figury i Różańca Fatimskiego. Tak jak Maryja przyniosła dzieciom i światu wtedy w 1917 roku pokój, nadzieję i miłość i dziś przychodzi nas by jednoczyć, uzdrawiać i prowadzić. Przyjmijmy Ją w domu razem, pojednani i ufni, módlmy się za Siebie, Ojczyznę, Kościół i o pokój oraz złóżmy Akt Poświęcenia Rodziny o który prosiła by ratować grzeszników. Jest wyznaczonych 5. tras Peregrynacji. Dziś Nawiedzenie rozpoczyna się w Mierziączce i Niwkach (Msza Św. o 8.30) w Annowie i w Zwoleniu na Bogusza bl. 9 i 11 (Msza Św. o 10.00) oraz na Sienkiewicza bl. 18 A i B (Msza Św. o 11.30). Figura pozostaje w rodzinie 24 godz. i przechodzi do sąsiadów na godz. 18.00. Podkreślamy charakter duchowy, rodzinny Peregrynacji: nie chodzimy po domach, nie zbieramy ofiar. Na każdą trasę Nawiedzenia peregrynuje Figura, Koronka Różańcowa i dwa Modlitewniki – jeden zostaje w rodzinie która przyjmuję Figurę a drugi dajemy kolejnej rodzinie. W Modlitewniku jest propozycja rozważań tajemnic różańcowych, modlitw do Matki Bożej i Ducha Świętego oraz Akt Poświęcenia Rodziny Maryi. Po zakończeniu Nawiedzenia wioski, ulic, bloku czy bloków Figura i Koronka wraca do kościoła i tutaj na Mszy Świętej odbierają Ją kolejne wyznaczone wioski czy ulice. Zakończenie i rozpoczęcie kolejnego etapu Nawiedzenia może nastąpić na Mszy Św. niedzielnej lub w I sobotę miesiąca o godz. 18.00. Figura w ostatnim domu może pozostać do niedzieli. Prosimy dać znać kiedy nastąpi zakończenie Nawiedzenia wioski czy bloku, byśmy mogli ogłosić wszystkim, kto oddaje i kto przejmuje Figurę. Wytrwała i wspólnotowa modlitwa Różańcowa – pisał św. Jan Paweł II „zjednoczy serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa.
  2. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.30. Bezpośrednio po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego, św. Jana Pawła II i św. Faustyny i Msza wieczorna bez kazania. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o 16.00, dla wszystkich o 17.15 i dla młodzieży o 18.30.
  3. W piątek Nabożeństwo Ojca Pio. Adorację Najświętszego Sakramentu i oddanie czci Relikwiom zaczniemy od godz. 17.00. Potem 17.15 Droga Krzyżowa. Na prośbę Ojca Świętego modlimy się w tym dniu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.
  4. W sobotę w Wysokim Kole Dzień Skupienia dla narzeczonych od godz. 10.00. Wczoraj zakończyła się kolejna tura Przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Dziękujemy ks. Romanowi, ks. Piotrowi, S. Elżbiecie, dr Emilii Pastuszko.
  5. Podajemy program duszpasterski na najbliższy okres:
  6. - Nabożeństwo do Ducha Świętego – 28 II

- Rekolekcje dla dzieci i młodzieży: 7–9 III (po III N. W.P.), prowadzi Wspólnota Przymierze Miłosierdzia z Warszawy

- Rekolekcje Wielkopostne dla Dorosłych: 18-22 III (od V N. W.P.), prowadzi ks. Krzysztof Gajewski Kapucyn

- do chorych pojedziemy we wtorek i w środę, 20 i 21 III

- chrztów nie będzie 18 i 25 III a udzielane będą w dwa dni Świąt o godz. 10.00. Spisywanie chrztów świątecznych od 10 III a konferencja chrzcielna będzie w Wielką Środę, 28 III o godz. 19.00.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy i udziału w wielkopostnych nabożeństwach.

7. W przyszłą niedzielę przy naszej Parafii będzie można oddać krew w godz. 9.00-14.00. Honorowym dawcą krwi, może zostać osoba w wieku od 18 do 60 lat. Należy być po skromnym posiłku i czuć się zdrowo. Trzeba posiadać DO. Każdy będzie mógł porozmawiać z lekarzem. Oddawanie krwi jest aktem w 100% bezpiecznym, aktywizuje organizm do lepszej pracy. Każdy krwiodawca oprócz 9 czekolad, będzie mógł otrzymać oznaczenie grupy krwi z kompletem badań wirusologicznych. To bezcenna pomoc dla drugiego człowieka - ratuje zdrowie i życie.
  8. Za tydzień Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - Dzieło Pomocy „Ad Gentes” i zbiórka do puszek na Misje.
  9. Nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na wrzesień br. Zapisy są na listę rezerwową. Proszę do przyszłej niedzieli wpłacić zaliczkę 500 zł.
  10. Zachęcamy do skorzystania z punktu bezpłatnego wypełniania PIT-ów z możliwością odpisania 1% na Caritas. Do zakrystii dostarczamy PIT-y i po tygodniu je odbieramy.
  11. W Popielec na jałmużnę postną zebraliśmy 2713 zł. i 2 EURO a na kwiaty do Grobu PJ złożyło ofiarę KŻR Marii Rusinowskiej ze Zwolenia 150 zł. i na misje 50 zł. Bóg zapłać.
  12. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.