Ogłoszenia duszpasterskie15 sierpnia 2017r.

WNIEBOWZIĘCIE NMP

 

 1. W 1950 r. papież Pius XII ogłosił dogmat, że Najświętsza Maryja Panna „po zakończeniu ziemskiego życia z ciałem i duszą została wzięta do nieba”. Lud polski to święto miał zawsze w wielkiej czci. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęcamy zioła, kwiaty i kłosy zbóż wierząc, że za Jej pośrednictwem otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Dlatego święto nosi w Polsce nazwę Matki Bożej Zielnej.
 2. Matce Najświętszej polecamy dziś rolników, sadowników oraz polskich żołnierzy, Prezydenta RP, Rząd, Parlamentarzystów i całą naszą Ojczyznę wszystkie jej sprawy i problemy.
 3. W niedzielę zakończyła się 39 Piesza Pielgrzymka radomska na Jasną Górę. Nasza Grupa Zwoleńska 23 liczyła w tym roku 104 osób. Dziękujemy ks. Piotrowi Popielowi za przewodniczenie i ks. Wojciech Pawłowski – mógł iść kilka, siostrom s. Adrianie, Klaudii i nowicjuszkom Alinie z Białorusi i Monice, Służbie Porządkowej na czele z Romanem Kazirodkiem, Służbie Medycznej: dr Emilii Pastuszko, pielęgniarkom Dorocie Szpak, Lucynie Stępień, Krystynie Wawrzak, Grupie Muzycznej na czele z Mateuszem Pindakiewiczem i Siostrami, służbie bagażowej: Edwardowi Zawodnikowi, Małgorzacie i Tomaszowi Kaczmarczykom oraz wszystkim pielgrzymom i tym, którzy dopomogli w organizacji dobrej i szczęśliwej drogi. Dziękujemy Magdalenie Falkowskiej i Marcinowi Rozborskiemu, państwu Irenie i Zdzisławowi Maciaszkom i panom Pawłowi i Tomaszowi Warchołom, Iwonie Markiewicz i Robertowi Jargotowi za pomoc. Cała Pielgrzymka Radomska liczyła 6308 osób w tym 111 księży, 17 sióstr zakonnych, 5 braci zakonnych, 43 kleryków (w służbach medycznych w całej pielgrzymce radomskiej wzięło udział 23 lekarzy, 106 pielęgniarek i 21 ratowników medycznych). Na wejście pielgrzymki na jasna Górę dojechało jeszcze ponad 10 osób w tym nasze Władze samorządowe: Bogusława Jaworska, Włodzimierz Kabus, Jolanta Zdrzalik, Jan Nowakowski, Elżbieta Nowakowska, Edyta i Arkadiusz Sulima ofiarowując pielgrzymom koszulki i kwiaty dla Matki Bożej. Wszystkim Bóg zapłać.
 4. Jutro wyjazd Pogodnych Popołudni do Pionek na wodny park rozrywki o godz. 10.00.
 5. W sobotę o 9.00 wyjazd do Wysokiego Koła. Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę na 28 VIII.
 6. Przypomnienie dla pielgrzymów fatimskich: spotkanie dla wszystkich trzech Grup będzie 10 IX. Organizator też prosi o dopłatę do wyjazdu dla Grupy I i II do 21 VIII przelewem lub gotówką. Grupa III dopłata do 10 IX. Konto parafialne podane na gablotach i w Internecie.
 7. Do nabycia kalendarze na Nowy Rok naszego kościoła, Parafii i Nekropolii Jana. Polecamy go także jako piękny prezent dla naszych znajomych.
 8. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

Do góry


 

13 sierpnia 2017r.

XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Dziś o 16.30 Nabożeństwo Fatimskie. Słowo Boże głosi ks. Paweł Gogacz.
 2. We wtorek, 15 VIII Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązujące nas do uczestnictwa w Eucharystii. Msze o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. Poświęcenie ziół, owoców i kwiatów po każdej Mszy. O godz. 10.00 Msza Święta za Ojczyznę z racji 97 rocznicy Cudu nad Wisłą. O godz. 17.00 Msza Św. dziękczynna za pielgrzymkę pieszą na Jasną Gorę.
 3. Nasi pielgrzymi wraz z Pieszą Pielgrzymką Radomską dotrą do Tronu Maryi ok. 17.00 a do Zwolenia powrócą już po północy.
 4. Wyjazd na Rejonową Pielgrzymkę Chorych do Wysokiego Koła w sobotę o godz. 9.00. Spotkanie odbywać się będzie na placu apelowym. Są jeszcze wolne miejsca. Ze spowiedzi pielgrzymi niech skorzystają w tym tygodniu.
 5. Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową na 28 VIII na Jasną Górę na II autokar. Koszt 50zł. Opłata przy zapisie.
 6. Za tydzień słowo Boże będzie głosił ks. Roman Kotlimowski z Grodna. O godz. 17.00 Msza Św. za ks. Proboszcza z racji imienin zamówiona przez Grupy Parafialne.
 7. Za tydzień z racji trzeciej niedzieli miesiąca modlimy się za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszej Świątyni - taca na kościół.
 8. Konferencje Przedślubne jutro o 18.40 – teologia i etyka małżeńska razem.
 9. Za tydzień rozpoczyna się Obóz Parafialny. Spotkanie przedwyjazdowe dla dzieci i rodziców we wtorek po Mszy Św. wieczornej czyli ok. 18.00 w Centrum Regionalnym.
 10. W zeszłą niedzielę przyjęliśmy na posiłek obiadowy ponad 900 pątników i 80 osób Służb Porządkowych Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej – blisko 1000 osób. Oni na Jasna Górę wchodzą 14 VIII. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli poczęstunek, zakupili wodę czy owoce. Za organizację wydawania dziękujemy serdecznie członkom Akcji Katolickiej, Caritasu, Grupom Modlitewnym i tym rodzinom, którzy przygotowali poczęstunek. Dziękujemy Sekretarzowi Gminy z pracownikami i OHP w Zwoleniu za pomoc garmażeryjną, szkołom za użyczenie termosów oraz Wojciechowi i Piotrowi Jargotom, Dariuszowi Bolkowi, Włodzimierzowi Bujnowskiemu i państwu I.Z. Maciaszkom. Pielgrzymi dziękują nam za gościnę i zapewniają o modlitwie u Matki Bożej.
 11. Ogłoszenie dla pielgrzymów fatimskich: spotkanie dla wszystkich trzech Grup będzie 10 IX: Grupa I – 15.00, Grupa II – 16.00 i Grupa III - 18.00. Dopłata do wyjazdu dla Grupy I i II (bez EURO) do 21 VIII przelewem lub gotówką. Grupa III dopłata do 10 IX. Konto parafialne podane na gablotach i w Internecie.
 12. Dziś na Placu Kochanowskiego w godz. 11.00 - 23.00 będzie Jarmark Kultury. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny. Dom Kultury w Zwoleniu organizuje 23 VIII wyjazd do Energylandii, koszt 150 zł. Zapisy w Domu Kultury.
 13. Można zapisywać się na listę darów żywnościowych (Program Operacyjny ,,Pomoc Żywnościowa 2014 - 2020") do 25 VIII. Zapisy i informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zwoleniu.
 14. W środę w ramach Pogodnych Popołudni wyjazd do Pionek o godz. 10.00. W planie wodny park rozrywki; kąpiel oraz wakepark (jazda na nartach wodnych), kule wodne, kajaki, rowery wodne i bubble foodtball (gra w kulach gumowych).
 15. Od dziś możemy nabywać kalendarz na Nowy Rok z naszym kościołem i Parafią – w 2018 roku obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Koszt jest niski 4 zł. – podobnie jak w roku ubiegłym - niech się nasz Kalendarz stanie także pięknym prezentem dla innych. Polecamy.
 16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

Do góry


 

Pogodne Popołudnia

 

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu organizuje dla dzieci i młodzieży następujące wycieczki i zajęcia:

INFORMACJA:

Zapraszamy wszystkie dzieci po 3 klasie szkoły podstawowej.

Oddzielnie na każdy wyjazd (po ogłoszeniu w niedzielę w kościele) należy: